вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Trwałe płoty z drewna

Nietrafnie konserwowane sztachety drewniane w mgnieniu oka się psują oraz mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny wdzięk i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot wskazane jest poznać sposoby pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna trzeba rozpocząć od dokładnego oraz sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest wynik finalny własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz dekoracji płotów z drzewa kluczowe jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, powinno się nanieść kolejne amalgamaty, jakie zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od środka, ale nie wytworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje płot przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi oraz troski.

Całkiem inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ten odmiana ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji z tej przyczyny służą swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий